تبلیغات
فناوری اطلاعات و ارتباطات - کوتاه کننده جدید سرویس‌های گوگل معرفی شد
به وبلاگ آموزشی فناوری اطلاعات و ارتباطات خوش آمدید ....... امید است که از مطالب آموزشی نهایت استفاده را برده باشید با نظرات پر بارتان من را در اداره و سر و سامان دادن به وبلاگ یاری نمایید .......... با تشکر ...... مدیریت بلاگ

تبلیغات پیامکی


بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 28 تیر 1390

وجود کوتاه‌کننده‌های آدرس‌های اینترنتی در بسیاری از مواقع به خصوص در شبکه‌های اجتماعی و میکروبلاگینگ بسیار حائز اهمیت است زیرا کاربران کاراکتر‌های محدودی را می‌توانند به اشتراک بگذارند و امکان استفاده از آدرس‌های بلند وجود ندارد. در حال حاضر بسیاری از سرویس‌های دهنده‌های مشهور دارای کوتاه کننده آدرس به صورت پیش‌فرض هستند که آدرس‌های طولانی را کوتاه می‌‌کند.

گوگل در سال ۲۰۰۹، سرویس کوتاه کننده خود را با آدرس goo.gl معرفی کرد که هم اکنون محبوبیت فراوانی دارد و بسیاری از کاربران از آن استفاده می‌کنند. در این سرویس تمامی کاربران گوگل می‌توانند به راحتی لینک های بلند خود را وارد کنند و یک آمار دقیق نیز از تعداد بازدید‌های لینک خود در شبکه‌های اجتماعی توسط دیگر کاربران داشته باشند و محدودیتی در این امر وجود ندارد.

اما به تازگی در وبلاگ رسمی گوگل، خبر معرفی سرویس کوتاه کننده جدید گوگل با نام g.co منتشر شد. این کوتاه کننده آدرس با سرویس مشابه متفاوت بوده و مختص سرویس‌های گوگل است و کاربرد آن محدود می‌باشد. به عبارت بهتر نمی‌توانید لینک سایر سایت‌ها را در این سرویس کوتاه کنید بلکه این کوتاه کننده آدرس بین سرویس‌های مختلف گوگل جابه‌جا می‌شود. اگر با هر یک از سرویس‌های گوگل کار کنید و نیاز به یک خروجی به صورت یک لینک باشد، این کوتاه کننده به شما لینک مورد نظر را می‌دهد که کاربران با وارد شدن به حساب کاربری خود می‌توانند جزئیات را مشاهده کنند. با مراجعه مستقیم به سایت این کوتاه کننده جدید گوگل نیز پیغامی در این رابطه ظاهر می‌شود.

منبع : itboysارسال توسط عباس غلامی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظرتون در مورد وبلاگ چیه ....

پیوند های روزانه
امکانات جانبی

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه