تبلیغات
فناوری اطلاعات و ارتباطات - جلسه اول جاوا اسكریپت
به وبلاگ آموزشی فناوری اطلاعات و ارتباطات خوش آمدید ....... امید است که از مطالب آموزشی نهایت استفاده را برده باشید با نظرات پر بارتان من را در اداره و سر و سامان دادن به وبلاگ یاری نمایید .......... با تشکر ...... مدیریت بلاگ

تبلیغات پیامکی


بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 10 اردیبهشت 1390

به نام خدا

با سلام و خیر مقدم به عزیزان بازدید كننده ، با وجود كتاب های مختلف آموزش جاوا كه برای دانلود گذاشتیم در چند پست به طور مفید و مختصر كار با جاوا اسكریپت و دستورات كلیدیش رو برای یادگیری قرار میدم ، امیدوارم كه استفاده برده و راضی باشد .

در این پست به تعریف دستورات جاوا اسكریپت و اصول ایجاد یك اسكریپت ساده می پردازیم ....

برای شروع  اسكریپت نویسی در html ، ابتدا بر چسب <script> ........... </script> برای كد جاوا اسكریپت را در محل مناسبی از كد قرار دهید . چهار چوب اولیه این برچسب به صورت زیر است :

< " script      type = " text/javascript >
.
.
.
.
.
<script/>

كدهای جاوا اسكریپت می توانند در قسمت بر چسب <body> بر چسب <head> یا خارج از برنامه اصلی و به صورت یك فایل مجزا قرار گیرند . در این صورت پسوند فایل حاوی كد جاوا اسكریپت باید با پسوند js. ذخیره شود .

اصول ایجاد یك اسكریپت ساده :

در جاوا اسكریپت دستور write برای نوشتن متن به كار می رود .

document.write ("this script is placed in the body tag")                                                                                 l   این دستور را در یك بر چسب <script> مخصوص جاوا اسكریپت قرار داده و آن را در قسمت <body> بنویسید :

<body>
      <script type ="text/javascript">
         document.write ("this script is placed in the body tag");
     <script/>
 <body/>
طبقه بندی: طراحی صفحات وب (html)،  جاوا اسكریپت، 
ارسال توسط عباس غلامی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظرتون در مورد وبلاگ چیه ....

پیوند های روزانه
امکانات جانبی

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه